בנימין נולד בחיפה בשכונת הדר בה גדל. בוגר תנועת הצופים בשבט משוטטי הכרמל בו הדריך ואותו ריכז.  בשנת 1984 לאחר תקופת הכשרה בגרעין הנח"ל לקיבוץ קדרים, בנימין התגייס לסיירת גולני, בשנת 1987 סיים קורס קצינים, בהמשך היה מפקד בגולני וביצע מספר תפקידים עד לשחרורו. בשנת 2000 מונה למג"ד במילואים והתבקש להקים את גדס"ר המילואים הראשון של צה"ל, ולאחר מכן פיקד על אחת מהיחידות המיוחדות של צה"ל במילואים והשתחרר בדרגת סא"ל כסמח"ט המילואים של חטיבת הנח"ל.
במקביל בנימין היה ממייסדי המכינה הקדם צבאית "תמיר למנהיגות חברתית" ברמת הגולן שעד היום מאות רבים וטובים נמנים מבוגריה. כמו כן בנימין עסק בתפקידי ניהול בכירים בחברת אגד שבמסגרתם נהל חברת תיירות חינוכית אשר הביאה אלפי צעירים בוגרי אוניברסיטאות מחו"ל לארץ במסגרת פרויקט מסע של הסוכנות.
בשנת 2010 עבר בנימין סיבוך בניתוח כירורגי שבמהלכו קרסה מערכת העיכול שלו ובעקבות כך נכרתה לבנימין הקיבה הוושט וחצי מהסרעפת .
למרות ובניגוד לתחזיות הרופאים שבנימין יישאר צמוד למכשירי הזנה ונקזים לאורך כל ימי חייו, בנימין בחר להיאבק לעצמאות פיזית ובעיקר נפשית ונפרד מכל התוספות שליוו אותו וחזר לחיים מלאים פלוס
בנימין הקים פארקים אתגרים ברחבי הארץ והיה שותף בחברת אקסטרים בין הגדולות בארץ .מעבר לכך שבנימין כבר עשרות שנים עוסק במנהיגות ובהנחייה בעקבות השינוי בחייו הוא החליט לעלות מדרגה משמעותית ובשנת 2012 על מנת להציל את מצבו בנימין למד והתמחה ב N.L.P עד דרגת טריינר ומאז הוא מנחה ומוביל אנשים גופים וארגונים בשיטה זו להגשמה כמו כן בנימין כתב תכנית למשרד החינוך לטיפוח נוער ככלל ונוער במצבי סיכון בפרט. בנימין ניחן במנהיגות יצירתית ויוזמת, המובילה בנחישות שיודעת במידה וצריך גם "לעבור קירות" . בנימין מומחה בהקניית כלים בהירים ופשוטים למיצוב מטרות והגשמתם על בסיס חוזקות עוצמות וכישורים אישים וקבוצתים ליחידים קבוצות וארגונים.

בנימין image