מה ההבדל בין סדנא, קורס, הרצאה? הרצאה מקנה ידע, מביאה סיפור, מחוללת מוטיבציה לשינוי והנעה לפעולה. (שעה וחצי) סדנא - מקנה ידע וכלים לשינוי, משתתפי הסדנא אקטיביים בתהליך. (3 -6 שעות). קורס - תהליך מוכוון מטרה המחולל שינוי הכולל סדנאות, הרצאות.

הרצאות לארגונים

הרצאות לארגונים

יונה ואני מפתחים אנשים מוסדות וארגונים, זהו יעודנו. בעולמנו המתפתח ומשתנה בקצב כה מהיר מובילי הארגון על עובדיו נדרשים באופן מתמיד ללמוד לפתח ולהטמיע יכולות, וכלים העונים על אתגרי הזמן. הדבר המייחד אותנו בהעברת התהליכים הוא החתירה לתוצאת הצלחה מדידה ומדויקת של התהליך על פי צרכי הארגון / מוסד / כל אדם באשר הוא. תחילת התהליך הוא ההגדרה לאן פנינו מועדות ואיך נדע שהצלחנו.

קרא עוד
עובדות פרשנויות ומה שביניהן

עובדות פרשנויות ומה שביניהן

בהרצאה זו נתמקד בהבדל בין עובדות לפרשנויות . מה שאנחנו רואים , שומעים ומרגישים אינו המציאות, אלא הדרך בה המוח שלנו קולט את המציאות. אנו קולטים את המתרחש סביבנו באמצעות 5 החושים שלנו: ראיה, שמיעה, תחישה, ריח וטעם. המידע שנקלט מעובד באמצעות המוח שלנו ( הבנוי ממיליארדי עצבים) שמפענח את המידע העצבי הזה והופך אותו למשהו בעל משמעות עבורנו. כל דבר שאתה חושב, רואה, שומע או מרגיש, נוצר ע'י המוח בתגובה לגירוי חיצוני. המציאות אכן קיימת אבל לעולם לא נוכל לחוות אותה בצורה אובייקטיבית. כך שלמעשה המוח שלנו יוצר מציאות וירטואלית, סובייקטיבית - וזו המפה. בדיוק כמו שהמפה של תל-אביב איננה תל-אביב , ושהתפריט במסעדה איננו הארוחה, כך גם המציאות היא לעולם מתוך העיניים הסובייקטיביות של האדם ואינה המציאות האובייקטיבית. למעשה אם חושבים על זה, אין דבר כזה מציאות אובייקטיבית מאחר ותמיד היא מבוטאת דרך עיניו של אדם מסוים. בהרצאה נדגיש את הכלים להבדיל בן עובדה לפרשנות . את האפשרות לבחור איזה פרשנות מעולה לנו וממקדמת אותנו מתוך אינסוף אפשרויות נצמיד לעובדה עמו מינוס מיליון שקל בבנק.

קרא עוד
לקום - התמודדות עם משבר וכישלון

לקום - התמודדות עם משבר וכישלון

כל חיי, כל יום, כל רגע, אני נכשל! מה שמייחד אותי היא ההבנה שההיפך מהצלחה הוא לא כישלון, ההיפך מהצלחה הוא לימוד! והכישלון הוא עוד שלב לטפס עליו בסולם ההגשמה שלי (בנימין הלוי גן אור) . דרך סיפור הגשמתינו רצוף הכשלונות והמשברים. יונה ואני נותנים כלים מעשים ופרקטים איך להצליח למרות הכל . הרצאה מרגשת סוחפת מלאה בהומור רגש ותקווה המקנה כלים וניצוץ אוטנתי להתמודדות עם כשלונות ומשברים . כמו כן בהרצאה זו נעבור מסע בו נחשוף בפניכם תגליות מרתקות, על ההבדל בין אנשים. אלה שמצליחים לממש ולהגשים את החלומות והרצונות שלהם, ואלה שלא. במהלכו תקבלו גם כלים פשוטים ומעשיים להשגת התוצאות שאתם רוצים ולהתגבר על החשש והפחד שמשתקים אותנו בכל פעם שאנו רוצים לעשות צעדים משמעותיים אל עבר ההגשמה שלנו.

קרא עוד
ערכים - המשאבים הפנימים שלנו

ערכים - המשאבים הפנימים שלנו

בהרצאה זו נתמקד במשאבים הפנימים שלנו, בערכינו, תוך הדגשת הנקודות הבאות הבסיס לכל שינוי הוא החיבור בן האדם לערכיו ולמשאבים הפנימים שלו. כל ידע נדרש קיים באדם, המשמעות העמוקה היא שכל המשאבים הנדרשים להשגת מטרות קיימים באדם . ההנחה הזו אומרת שכאשר אדם בא לעולם הוא היה יהלום בוהק וקורן בעל אינסוף פאות, זה הקסם בתינוק , אולם במהלך השנים התינוק בהתגרותו מאמץ אמונות לגבי המשאבים הפנימים הקיימיןם בו וובנוגי לאלו שאינם. והפאות הללו מתכהות ונעלמות משדה המודעות של האדם . מטרת ההרצאה להתחבר אל המשאבים הפנימים הקיימים בכל אחד ואחת מאיתנו על מנת להגשים יעדים שעד כה לא השגנו.

קרא עוד
עקרון הכוונה החיובית

עקרון הכוונה החיובית

בהרצאה זו נדבר על הפער בין האדם להתנהגות שלו אחד העקרונות החשובים ביותר והמועילים ביותר ליצירת שינוי מוצלח המחזיק לאורך זמן הוא ההכרה המלאה ב"כוונה החיובית". עיקרון זה חיוני במיוחד במצבים של התנגדות. בסיס עיקרון הכוונה החיובית הוא באחת מהנחות היסוד החשובות של ה- NLP: "ברמה מסוימת, כל התנהגות היא בעלת איזושהי תכלית חיובית או שהיא התפתחה כתוצאה מאיזו תכלית חיובית"

קרא עוד
אומנות שאלת שאלות

אומנות שאלת שאלות

בהרצאה זו נתמקד באומנות שאלת שאלות תוך הדגשת הנקודות הבאות שאלות הן אחד הכלים העוצמתיים ביותר ליצירת מוטיבציה וליצור שינוי כאשר שואלים שאלה ממוקדת , למעשה עוזרים לשואל בהסטת המיקוד לאפשרויות , ליכולות, לעוצמות, למטרות, לכל אותם דברים היכולים להפוך את החיים של כל אדם ושל האהובים עליו למספקים יותר.

קרא עוד
מה הסיפור שלך? מיסגור מחדש

מה הסיפור שלך? מיסגור מחדש

"אדם נמצא היכן שמחשבותיו נמצאות. הוא רק צריך לבדוק האם מחשבותיו נמצאות היכן שהיה רוצה להיות" רבי נחמן מברסלב במציאות קורים אירועים. אירועים אלו אינן בעלי משמעות אחת, אלא יכולים לקבל כל פרשנות שניתן להם. הפרשנות שאנחנו בוחרים לתת לאירוע מסוים היא שתקבע את הרגש שלנו כלפי האירוע. והרגש שלנו כלפי האירוע ייקבע את התגובה שלנו אליו.התגובה שלנו היא למעשה אירוע חדש שניתן לפרשנות וכן הלאה... המודל שיונה ואני נציג מאפשר דרך פשוטה ויעילה להבין איך נוצר רגש ומה מניע את התגובות שלנו. ההנחות החשובות במודל: הבעיה עם ארועים שונים בחיינו לרוב אינה הארוע אלא הרגש שאנו חשים כלפיו ומשמרים אותו לאורך זמן רב. כאשר הרגש ישתנה יפתחו בפנינו דרכי פעולה חדשות שאולי היו בלתי אפשריות בעבר. רגש כלפי אירוע הוא תוצר של פרשנות, ולכן הוא בשליטתנו וניתן לשינוי. והמפתח לשינוי נמצא בפרשנות! כדי לשפר את התוצאות שלנו ולהתקרב יותר ויותר למקומות אליהם היינו רוצים להגיע, עלינו להיות יותר מודעים לדרך שבה אנחנו חושבים. "לא מה קרה לך הוא העניין, אלא מה אתה מחליט לעשות עם מה שקרה לך." אלפרד אדלר

קרא עוד
לקחת שליטה על חייך - שש רמות החשיבה.

לקחת שליטה על חייך - שש רמות החשיבה.

שש רמות החשיבה מבוססות על עבודתו של האנתרופולוג גרגורי בייטסון שמצא כי המוח האנושי מארגן את מפת העולם האישית בין היתר באמצעות ייחוס לוגי ברמות שונות. בהרצאה זו, נחשוף בפניכם את כוחו העצום של הדימוי העצמי שלכם, וכיצד הוא משפיע על כל תוצאה שתשיגו בחייכם. כמו כן נעניק כלים באמצעותם יוכלו "לתכנת" מחדש את הדימוי העצמי שלהם להגשמה דרך שש רמות החשיבה. כיצד הסביבה משפיעה עלי ? איזו התנהגות אני בוחר להתנהג ? מה כישורים שלי ? מה הערכים שלי ? מה האמונות שלי ? מה מהותי ?

קרא עוד
כוחה של הסליחה.

כוחה של הסליחה.

כמה פעמים כעסתם על כך שמישהו אחר שפט אתכם? ביקר אתכם? כמה אתם שופטים את עצמכם ביומיום של החיים? כמה פעמים כעסתם על אדם אחר שלא מתחשב ברגשותיכם? האם אתם מתחשבים בהם? האם אתם קשובים לעצמכם? האם אתם נותנים מענה לרצונות שלכם או מוותרים על עצמכם, מתנהלים מתוך ריצוי של אחרים, עוד ועוד ועוד עד שיום אחד נמאס ודי?! כאשר אנו בכעס אנו במלחמה לעיתים עצמית לעיתים עם אחרים בהרצאתנו נלמד וניתן כלים כיצד לעבור ממלחמה/ מחלה להחלמה דרך מחילה ( משחק האותיות איננו אקראי )

קרא עוד
ממחשבה להגשמה

ממחשבה להגשמה

ממחשבה להגשמה סוף מעשה במחשבה תחילה מדוע קשה לנו לעשות שינויים בחיים? כיצד ההתמכרות שלנו לחיים "נורמליים" מונעת מאיתנו להגשים את החלומות הנועזים שלנו? כיצד ניתן באמת לממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו? ומהו הדבר העיקרי שמשפיע על היכולת שלנו להגשים ולממש את הדברים שחשובים לנו באמת? בהרצאה זו נעבור מסע בו נחשוף בפניכם תגליות מרתקות, על ההבדל בין אנשים. אלה שמצליחים לממש ולהגשים את החלומות והרצונות שלהם, ואלה שלא. במהלכו תקבלו גם כלים פשוטים ומעשיים להשגת התוצאות שאתם רוצים ולהתגבר על החשש והפחד שמשתקים אותנו בכל פעם שאנו רוצים לעשות צעדים משמעותיים אל עבר ההגשמה שלנו בין הנושאים: מהי הגשמה ומיהו אדם מגשים ? מה מבדיל בין המגשימים ובין שאר האנשים? חוקי ההגשמה: מהיכן מגיעות התוצאות בחיינו, ומה היכולת שלנו להשפיע עליהן? כיצד לממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו? כלים מעשיים ופרקטיים להגשמת חלומות ומטרות.

קרא עוד
קבלת החלטות

קבלת החלטות

במסגרת ההרצאה נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים) שלוקחים חלק בתהליך, על האינטואיציה תת מודע (מהי, האם אפשר לסמוך עליה ומתי) ונתרגל ביחד מודל ייחודי שיעזור לכם להכניס בהירות וביטחון לתוך תהליך קבלת ההחלטות שלכם. ההחלטות שאנחנו צריכים לקבל בחיינו. מדי יום אנחנו צריכים לבצע עשרות החלטות שונות, שבאופן ישיר או עקיף קובעים את המשך היום, השבוע, החודש ואף החיים שלנו. זה מתחיל מבחירות קטנות כמו "האם לסמוך על גוגל מאפ או על האינטואיציה שלי?", "האם לקפוץ עכשיו לבנק או מאוחר יותר?", "לעקוף את התור בפקק או לחכות בסבלנות" מתפתח לשאלות אישיות כמו: "ללמוד השנה או להתחיל שנה הבאה?", "להתחתן או לא להתחתן?", "לקנות את הרכב או לא?", "להיות מנהל שכיר או לפתוח עסק משלי?" וממשיך לשאלות גם במגזר העסקי כמו: "האם לתת צ'אנס נוסף לעובד שמאחר", "האם לסגור את העסקה הזו מול הספק?", "כיצד לתגמל עובדים בצורה נכונה?", "האם לפנות לבוס ולשתף אותו על הקשיים שלי". רובנו מכירים את המצב ויש החלטה שצריך לקבל והיא רודפת אותנו במחשבות שעות, ימים, חודשים ובמקרים מסוימים אף שנים. חלקנו אף דוחים שוב ושוב, רק כדי לא לקבל החלטה בהרצאה נעסוק בכלים כיצד לקבל את ההחלטה המדויקת לנו בכל סיטואציה.

קרא עוד
שיטת Bדיוק

שיטת Bדיוק

ההנחה הראשונית העומדת בבסיסה של תכנית Bדיוק היא שכל אחת ואחד מאיתנו פשוט מושלם, יצירה גאונית של הבריאה, המוח שלנו מתפקד מצוין, והמקום אליו הגענו עד עכשיו הוא תוצאה של כל מה שספגנו בחיינו: חוויות, סיפורים, חינוך מהבית, השפעה של הסביבה … כך שאף אחד מאיתנו אינו מקולקל, לא צריך לתקן אף אחד, מה שאנחנו צריכים באמת זו הנחיה, מיקוד של הזרקור Bדיוק אל המקום שבו אנו שואפים להיות, המקום הראוי לנו באמת. אנו נפגעי תרבות שבה החיים מלמדים אותנו להסתכל על הפער, על מה שלא בסדר איתנו, מה לא בסדר אצל האחרים, מכינים רשימות ארוכות של חסרונות, מסתובבים בחוסר שביעות רצון…מכווצים, מלקים את עצמנו, אנחנו מכירים לא מעט אנשים שלא מסתכלים במראה, לא מצטלמים כי הם לא מרוצים מאיך שהם נראים, מלאים בביקורת - כואב הלב. אנחנו מציעים גישה אחרת, תכנית Bדיוק רואה ומעריכה את האוצר שאנחנו, יוצרת מרחב של חופש, צמיחה והתפתחות, אנו מאמינים שבכל אדם יש את החוזקות, המשאבים, הכישורים להצליח ולהביא את עצמו לידי הגשמה אישית מדוייקת. לאחר עשרות שנים של עשייה אימון לימוד והנחייה ליקטנו את תכנית Bדיוק. תכנית המבוססת על עשרות שנות מחקר התבוננות למידה ויישום באלפי לקוחות וארגונים. תכנית Bדיוק מייצרת כלים ברורים, פרקטיים ומדידים המתגברים על התנגדויות על מנת להביא כל אחד ואחת מכם למקום שהוא Bדיוק רוצה להגיע אליו . תכנית Bדיוק מגלה בך את העוצמות החוזקות והיכולות שלך, לאורם את\ה מרשה לעצמו לדמיין ולחלום, השיטה הופכת את אור הדמיון לפרקטי שיטת Bדיוק מאירה בשלושה מעגלים : אור העוצמה -חיבור פנימי לבריאות לעוצמות ליחוד ולחוזקות שבתוכי ואמונה ביכולותיי. אור החלום - אומץ להסתכל ולהביט לתוכי , למעגל אור העוצמה הפנימית, המאיר למעגל החלום אישי המוציא קרן מטרה פרקטית , ולהרגיש תחושת מחויבות לה. אור התכנית המדויקת ומעשית - היכולת לבנות לעצמי לאור החלום והמטרה תוכנית מדוייקת ליישום. יצירת מיקוד, לוח זמנים תומך, והתמדה. כאשר אנחנו פועלים בצורה מעשית ופרקטית בשלושת מעגלי האור - השינוי מתחיל לקרות. אין אפשרות אחרת. הקצב, הנחישות, ההתמדה - זה אינדיבידואלי. ותלוי בכם. החשוב מכל, כדי שהידע והכלים שאנו נותנים לא ישאר בגדר ידע תיאורטי שנמצא על המדף חשוב ביותר לעשות וליישם. הקורס חוויתי ומזמין אותך להשתמש בכלים שתלמדו, ליצור את השינוי במציאות חייכם. תחושת המסוגלות תעלה ככל שתהיו בעשייה והגשמת התהליכים בחיי היום יום. מאחלים לכם הצלחה רבה, הנאה, למידה, התפתחות וצמיחה בנימין ויונה

להתחבר אל החוזקות

להתחבר אל החוזקות

החוזקות של האדם הן המגדלור שלו ועל כן יש לייחס להן משמעות ולהתמקד בהן. אחת ההשלכות המרכזיות של ההתמקדות בחזקות והבאתם לידי ביטוי היא תחושה של משמעות ואושר. עקרון החוזקות, מתייחס לכך שכל אדם מתאפיין בחזקות בולטות שרק את חלקן הוא מביא לידי ביטוי בחיי היום יום. הטענה היא שאם ניתן לחזקות אלה לבוא לידי ביטוי במלואן, נגביר תפוקות והצלחות, נפתח חוסן נפשי וכך נהיה מאושרים יותר. במחקרים, נמצא שרוב האנשים מתמקדים ומשקיעים את זמנם בעיקר בבחינת המגרעות ולא בטיפוח החזקות.

קרא עוד
מיצוב אישי במרחב האירגוני

מיצוב אישי במרחב האירגוני

לארגון יש אינטרס שכל אחד מחבריו יהיה מותג פומבי כלפי חוץ, וזה ממש לא עניין פרטי של העובדות והעובדים בעידן של עבודה היברדית, הצורך להעצים את תחושת האנושיות בארגון גדל ואיתו החשיבות לעבוד על בניית מערכות יחסים ושיתופי פעולה.ארגון שמעודד את המיתוג האישי של עובדיו בעצם מבקש מהם "להביא את עצמם" לעבודה.זה חשוב במיוחד היום, כי אם אנחנו מרוחקים אחד מהשני, הזווית האישית והביטוי האישי שלנו הוא הם הדבק שיחבר ביננו.גישה זו תואמת במיוחד את הדור הצעיר של שוק העבודה שמבקש הכרה גדולה באינדיבידואליות שלו.לכן, ארגון שרוצה לבלוט בשוק העבודה, צריך דווקא להזמין את הביטוי האישי והגוון המיוחד של כל עובדת ועובדת, כלומר לטפח אצלם תודעה של מותג איש.י התנהלות כזו תאפשר למקום העבודה להרוויח את העובדות והעובדים שלו לזמן ממושך יותר ולהגביר את האטרקטביות הארגונית מול הסביבה החיצונית. הוכח שאנשים שמביאים את עצמם ומבטאים את עצמם באופן אותנטי תורמים לביצועים הארגוניים ולתרבות של חדשנות.איך נעודד כארגון את התפיסה שכל עובדת ועובד הם מותג אישי

קרא עוד
סדנת "אז מה עכשיו?"

סדנת "אז מה עכשיו?"

את רוב החיים שלנו אנו מנהלים על אוטומט, מגיבים לאירועים מתוך מפת העולם שלנו, מתוך אמונות וערכים שהוטבעו בנו מן היום שבו נולדנו. נדמה לנו שכך הם פני הדברים, זו המציאות, זהו האופי שלנו שאין לשנותו. כך נוצר מצב שאדם מסתכל על עצמו, על ההתנהגות שלו, על התוצאות שהשיג בחייו מתוך ידיעה ברורה שכך 'נגזר עליו' להיות. הבשורה הטובה היא שהאדם יכול ליצור שינוי בחייו וזאת בתנאי שיבין מה מניע אותו, מה גורם לו לפעול, אילו מחשבות, אמונות, ערכים מביאים אותו פעם אחר פעם לאותן תוצאות. במידה והתוצאות רצויות האדם מרוצה, אך מה קורה כשאנחנו לא מרוצים, כשאנחנו נמצאים במקום שלא מניב עבורנו את התוצאות הרצויות: בזוגיות במערכות יחסים עם המשפחה מערכות יחסים בעבודה בדימוי העצמי קריירה דימוי הגוף בריאות בכל אחד מהמרחבים הללו אנחנו מביאים את עצמנו. מבטיחים לעצמנו שממחר החיים שלנו יראו לגמרי אחרת רק אם נשנה דבר כזה או אחר. יש כאלה שכבר הרימו ידיים מתוך מחשבה שזהו, זה אני, ואני לא יכול להישתנות, אני לא יכול לשנות. מודעות לחוקים פשוטים הפועלים על התת מודע יוצרת אפשרות להגיע לתוצאות שעד עכשיו נראו לנו כתוצאות בלתי אפשריות בעבורנו. "אז מה עכשיו?" היא סדנא שנותנת כלים פרקטיים לחוויית חיים מאושרת, מתוך ידיעה ברורה שבכל אדם קיימים המשאבים להגשמת החלומות והמטרות שלו. "אז מה עכשיו?" , זוהי קריאה פנימית שלרגע עוצרת את המירוץ האוטומטי של החיים, עצירה זו בוחנת את חוויות העבר, כאשר יש משהו פנימי שמבקש משהו אחר, חדש, מדויק יותר למי שאני כיום. משהו שיתן חוויה של משמעות, שייכות, התפתחות, חוויה של חיבור והערכה למי שאני בזמן הזה. יציאה אל מרחב של שינוי הפותח את מגוון האפשרויות.

קרא עוד
סדנאות ODT

סדנאות ODT

בחיים, בעבודה, בלימודים ובחברה בכלל, אנו נדרשים כל העת לעמוד מול דרישות, להתגבר על מכשולים שונים ומגוונים, יחד ותוך כדי מרוץ החיים. רוב כל הנדרש להתמודדות מול אלה מתקיים בצורה הטבעית ביותר, הודות לידע הנרכש במשך השנים, החינוך, הניסיון ואף כשרון. עם זאת לעיתים אנו מגיעים למקומות או שאיפות, ומוטלים עלינו משימות או דרישות, שהופכים להיות בשל הקושי להשיגם לאתגר. המילה אתגר היא הזמנה להתמודדות דבר או רעיון המגרה את רצונו של האדם או הקבוצה להתמודד אתו, להשיגו או להתגבר עליו. כך או כך מבלי שנחפש או נבקש, האתגר קיים אצל כל אחד ואחד מאתנו ובמהלך החיים יכול להופיע בדרכים שונות. כאשר אנו נדרשים לו (לאתגר) בחיי היום יום, עולה השאלה, אילו רק יכולנו לקבל כלים, ללמוד ולתרגל התמודדות עם המצב אשר אליו נקלענו? שנים של עבודת שטח, התבססות על מחקרים עיוניים ומעשיים, ניסיון רב וצוות מדריכים מקצועי ובאמתחתנו ישנן בשורות טובות. אפשר ויש דרך מקצועית ללימוד ותרגול אנשים או קבוצות להתמודד ולהתגבר על האתגר כמו גם על מכשולים ומצבים קיצוניים לא מוכרים ואף להציף ולפתור בעיות אישיות וארגוניות. שילוב של טבע, אדם ואתגר מייצר את הסביבה הנכונה ללמידה ותרגול והתנאי שלנו הוא "למידה חווייתית". הצבת אתגר , היא המטרה העיקרית של הצוות המקצועי והתרגילים. במהלך הפעילות על הקבוצה והפרט יהיה להתגבר על מכשולים ובעיות מיוחדות, בעזרת עבודה משותפת, חשיבה, כוח רצון ותושייה. בכך אנו מאפשרים למשתתפים אפשרות אמתית לחוות וללמוד ממצבים שונים ומגוונים ואף לבצע את הקישורים הנכונים לחיי היום יום. את ההיבט הפיזי, המקצועי והחברתי הקיים כמעט בכל אתגר שאנו עומדים לפניו, מדמים תרגילים שבתוכם חוקים וידע מקצועי חדש. ההיבט הרגשי שמהווה גורם חשוב בקבלת ההחלטות ואופן הפעולה אל מול האתגר, מקבל ביטוי יחד עם ותוך כדי התעוררות "פחדים" ו או כל התרגשות אחרת. תוצאה של עבודה בסביבה לא מוכרת, אתרי טבע ייחודים ו או קיצוניים, דוגמת: "הסביבה האנכית"(עבודה בגבהים). החוויה הטובה, החלק החשוב ביותר להפנמת מה שנרכש במהלך היום, בה נעים וקל תמיד להיזכר. תיווצר במהלך ההתמודדות עם האתגר, גם אם בדרך הוא נראה לפעמים קשה להשגה, לאחר מאמץ הן פיזי והן רגשי , כאשר אנו יכולים לו ומצליחים. השילוב בין הפיזיות , הרגש והחוויה הטובה הוא שיעצים את תחושת ההצלחה עם סיום התרגילים ובעיקר יאפשר לנו לאורך כל הדרך, לא להפסיד ואף באופן חוויתי ללמוד מטעויות ולהפיק את הלקחים הנדרשים על מנות לשנות ולהתפתח הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. העקרונות המנחים בבסיסה של הסדנה: הגדלת מודעות והערכה העצמית – יכולת אישית. התמודדות והתגברות על בעיות ופחד בטבע – גם בחיי היום יום. שיפור יכולת החשיבה והעבודה הצוותית – גיבוש צוות . גיבוש הקבוצה, מתן דגש על עבודה קבוצתית. פיתוח מסוגלות אישית וקבוצתית, יכולת של החניך לתרום לקבוצה והשגת מטרה הפוכה – קבוצה תורמת לחניך. שבירת שיגרה ופריקת לחצים. למידה, מבחן ותפקוד של צוות במצבים מיוחדים כגון מצבי לחץ - מנהיגות. שבירת שיגרה – יציאה מהסביבה הטבעית לפעילויות מעניינות, הרחבת אופקים, יצירת חוויות משותפות ואישיות הגשמה והערכה עצמית. יום כיף עם מגוון אטרקציות אתגרים וחוויות טובות. הכרות עם תחום החבלים והאתגר – כאמצעי להשגת מטרות, התמודדות עם קושי, פחד וכמקצוע מרתק. ידיעת הארץ והטבע .

סדנת תקשורת

סדנת תקשורת

האופן בו אנו קולטים מידע מושפע מהרקע שלנו, מהחינוך שלנו, מההשכלה, מהאמונות שלנו וכיו”ב. על מנת שתתבצע תקשורת יעילה חשוב להבין את העובדה שאין “מציאות מוחלטת”. ואז, כאשר אנו שומעים ביטויים שמבטלים את האופן בו אנו רואים דברים, אנו נאטמים, נעלבים והתקשורת לא זורמת.זהו הכלי הראשון והבסיסי בישום תקשורת בינאישית ברורה, בונה ואפקטיבית. יש לזכור כי תפיסת העולם היא לעולם סוביקטיבית. כל אחד רואה את הדברים מזוית הראייה שלו. אין “נכון” ולא “נכון” יש “אחרת הניסיון המצטבר מוכיח כי בעולם עסקי ודינאמי, בו עוברת התקשורת בין אנשים, הבנת תהליך התקשורת הבינאישית וכיצד להשתמש בה באופן מושכל יכול להעצים את התוצאות אותן נשיג בחיינו העסקיים והבינאישיים. בסדנא נקבל כלים (עם תוצאות מידיות) לשליטה בתחושות, ברגשות ובמצבי הרוח כלים ישימים לתקשורת בינאישית שיוצרת סביבת עבודה נעימה ומקבלת כלים חווייתיים לחיזוק תחושת ביטחון וערך עצמי – שהוא הבסיס להצלחה

קרא עוד
ערכים - המשאבים הפנימים שלנו

ערכים - המשאבים הפנימים שלנו

בסדנה נעסוק בערכים עליהם בנויה תבנית ההתנהגות וההתנהלות שלנו בחיים , מה נכון לעשות ומה לא נכון, מה טוב ומה רע. לרובנו הרכב ערכי דומה, ההבדל הוא בסדרי העדיפויות ובפרוש שאנו נותנים לערכים. פרושים אלו הם אמונות שאנו מייחסים לערכים ולדרך מימושם. למרות שרובנו מתייחסים לעצמנו כיצורים הפועלים בהגיון, המציאות היא שכולנו מונעים רגשית ע"י הערכים שלנו.

קרא עוד
סודות התת מודע

סודות התת מודע

איך להשפיע על התת-מודע המציאות של כולנו מורכבת מאוסף סיטואציות ואירועים. האופן שבו אנחנו נפרש אותם יקבע במידה רבה את ההרגשה שלנו. אדם בעל דפוסי מחשבה חיוביים, לרוב יפרש את האירועים סביבו כחיוביים וישאר באופטימיות. גם אם נתקלים באירוע שלילי, דפוסי החשיבה שלנו יקבעו איזו פרשנות ניתן לאותו אירוע ואף איך נתמודד איתו. שינוי דפוסי חשיבה אפשרי בכל גיל. כאשר נאמץ לעצמנו דפוסי חשיבה חיוביים, נחווה את החיים בצורה אופטימית יותר ויהיה לנו קל יותר להתמודד עם מצבים שונים.

קרא עוד
מטרה מעוצבת כהלכה

מטרה מעוצבת כהלכה

כאשר לרוב שואלים אנשים למטרות שלהן אין להם תשובה ברורה. שאלות כמו מה המטרות שלך לשנה הקרובה או איפה את/ה רוצה לראות את עצמך עוד 10/20 שנה .? מטרות הן כמו נקודת זיהוי על המפה דמינו לעצמכם שאתם שטים באוקיאנוס עצום ואין לכם מטרה ברורה אליה אתם רוצים להגיע , כיצד תוכלו לנווט את האניה שלכם ? מטרת ההרצאה העיקרית ליצור עבורכם מבנה היוצר מוטיבציה גדולה לפעולה ומעלה בצורה משמעותית את הסיכויים להשגתה של המטרה.

קרא עוד
כוחו של המשוב

כוחו של המשוב

איך אנו יודעים מה ההבדל בין ביקורת למשוב ? לעיתים אנו עומדים בפני עובד, חבר, קולגה, בן משפחה. ואנו רוצים להעביר לו מסר איך אנו יודעים מה העברנו לו. יש כאלו שיאמרו האם הדברים נאמרו באמפטיה או באפטיה , האם הם נאמרו בחום או בקור, ברגש או הציניות …אז זהו שלא… זה בכלל לא משנה מה אמרתי ואיך , מה שמשנה זה איך יצא האדם שמולי . אם הוא יצא מתנצל, מוקטן, סגור, כעוס, מתגונן. זו הייתה ביקורת. אם הוא יצא רתום וחדור מוטיבציה לפעולה זהו משוב. בסדנא נלמד ונתרגל טכניקות שונות כיצד למשב ולהעצים את הסובבים אותנו. כיצד לדייק אותם לעצמם ולמטרות פרויקטים המשותפים לנו. כיצד למשב תקופתית עובדים קולגות שותפים למקום שהם ירצו לקבל באהבה הנחייתנו לטובתם בפרו ולטובת הסובבים ככלל.

קרא עוד
גיבוש צוות - סדנת הקמת צוות

גיבוש צוות - סדנת הקמת צוות

הצבת אתגר, היא המטרה העיקרית של הצוות המקצועי והתרגילים. במהלך הפעילות על הקבוצה הפרט יהיה להתגבר על מכשולים ובעיות מיוחדות, בעזרת הובלה, מנהיגות ,עבודה משותפת, הגדרת ומיצוב מטרה, חשיבה, יצירתיות, כוח רצון ותושייה. בכך אנו מאפשרים למשתתפים אפשרות אמתית, לחוות וללמוד ממצבים שונים ומגוונים ואף לבצע את הקישורים הנכונים לחיי היום יום. את ההיבט הפיזי, המקצועי והחברתי, הקיים כמעט בכל חלום, רצון ,שאיפה ,רעיון או אתגר שאנו עומדים לפניו, ואת ההזדמנות לחוויה חדשה , ליציאה מאזור הנוחות , לפריצת גבולות, אנו מדמים תרגילים שבתוכם חוקים וידע מקצועי אחר וחדש. ההיבט האישי הפנימי והרגשי שמהווה גורם חשוב בקבלת ההחלטות ואופן הפעולה אל מול האתגר, במודל אירוע פרשנות רגש תוצאה מקבל ביטוי יחד עם ותוך כדי התעוררות "פחדים" "שודדי רצון ואנרגיה" או כל התרגשות אחרת. תוצאה של עבודה בסביבה לא מוכרת, אתרי טבע ייחודים ו או קיצוניים, דוגמת: "הסביבה האנכית" (עבודה בגבהים).

קרא עוד
ניהול צוות בקונפליקט

ניהול צוות בקונפליקט

סדנא לסגירת פערי ביצוע בין האסטרטגיה והתוכניות לביצוע בשטח. סדנא חשובה במיוחד לליווי שינויים ארגוניים הדורשים שינויים התנהגותיים ברמות השונות של הארגון. המשתתפים מקבלים סט כלים שנבחן בארגונים רבים בעולם על מנת לתרגם בצורה מעשית אסטרטגיות לביצועים בשטח בצורה מדידה ואפקטיבית. תוך הכלת הקולות השונים לקול ארגוני אחוד.

קרא עוד
יוצרים חזון אישי

יוצרים חזון אישי

סדנה מרגשת ומעוררת התלהבות ותשוקה שמוקדשת להשראה, חלומות, שאיפות וחזון אחד שלך. חזון מדוייק, חי, מפורט וצבעוני שיגביר את המוטיבציה שלך לפעול בכדי לההחזוןגשימו. לכל אחד מאיתנו יש איזשהו חזון. השאלה היא – עד כמה אנחנו מנווטים את חיינו לכיוונו? אם נמשיך לחיות את שגרת חיינו כפי שהיא היום, על מה נתחרט בסוף ימינו.. שלא ניסינו, עשינו, ראינו, למדנו, או השגנו? חשוב שנבין שלמחשבות שלנו יש כוח עצום וברגע שנריץ מחשבה מסוימת ללא הפסקה, חיינו יתנהלו באופן וודאי על פיה. לכן, חשוב שנדע כיצד לגשת לתהליך בצורה בהירה וממוקדת כדי לייצר חזון – יש לעשות הכנה יסודית ולחווט את המוח לתדר הנכון בכדי שהמידע שנרצה שייקלט יוכל להיטמע בתת מודע בצורה מדויקת, חיובית ונכונה, ובהמשך יגרום להנעה לפעולה אל עבר הגשמה ומימוש

קרא עוד
סדנת עם הזרם

סדנת עם הזרם

לכל ארגון יש את התרבות הארגונית שלו המורכבת ממכלול של שפה ארגונית, זיכרון ארגוני , ואנשים. זוהי סדנא חוויתית הרפתקנית רגשית ומסעירה כאשר בה נלך בתוך נחל בתולי זורם בגליל . במהלך הסדנא נזהה את הנמצא מעל הזרם הארגוני, מתחתיו ומצידיו ונלמד כיצד זיהוי האובייקטים בכל כיווני הזרם מועיל לנו ומקדם אותנו. ההישג האמיתי בסדנא מעבר לניצוץ שאיתו כולם יחזרו בעיניים הוא הבנת זרמיו השונים של הארגון וניצולם במימוש יעדיו.

קרא עוד
הקורס "Bדיוק"

הקורס "Bדיוק"

תהליך עוצמתי שמדייק אותך, שמבהיר לך מה הצעד הבא ואיך להשיג אותו אז אם סיימת פרק בחיים , והגיע הזמן לפתוח פרק חדש ועולה בך השאלה : "אז מה עכשיו"? "לאן ממשיכים מכאן?" "איך אני מדייק את עצמי?" כולם אומרים לך שעכשיו כל האפשרויות פתוחות בפניך... אז למה זה מרגיש כל כך חסר אונים? כאילו המצפן הפנימי אבד ונעלם. המחשבות לא מרפות ולא נותנות לישון, חוסר הוודאות מטלטל, מבלבל, משאיר אותך מחפש ומתלבט, מפשיט אותך מהביטחון שהיה לך פעם ומה שנשאר זו מועקה ההולכת ומתפשטת... "איך זה יכול להיות שבגילי אני לא יודע /ת מה הלאה? מה באמת אני רוצה? האם אני מאושר/ ת? כך אני רוצה לחיות? מה יש לי להציע? מה יש לחיים להציע לי? לאן ואיך אני רוצה להגיע? מה יחשב בעבורי שהצלחתי השאלות עולות ומציפות, אבל אין לך תשובות... אתה מתבייש להודות שאתה לא יודע .. בא לך לברוח, שיעזבו אותך בשקט, ואין לך מושג קלוש איך מתקדמים מכאן. הקורס "Bדיוק" מזמין אותך לתהליך עוצמתי של 8 מפגשים שיזכיר לך מה אתה מסוגל מהו הצעד הבא שלך. בעזרת כלים מעולם ה NLP נעזור לך להתוות את הדרך הנכונה לך מתוך מודעות לכישורים, למשאבים, לחוזקות, לאמונות ולערכים שיש בך. הקורס מקנה ידע ברמה הגבוהה ביותר, הבנה וכלים פרקטיים וישימים - כיצד ליצור שינויים מהירים וקלים המחזיקים לאורך זמן, הן בחיים האישיים והן בעבודה.

קרא עוד
יוצרים חזון אישי

יוצרים חזון אישי

אחת לשנה אנחנו מתמודדים עם אחת המשימות המורכבות והמאתגרות – בניית תוכנית עבודה שנתית. שלב ההיערכות הוא תהליך למידה, חשיבה וקבלת החלטות והתכנית עצמה היא תוצר שלו - מסמך שממקד ומנחה אותנו באילו אופנים נפעל ואיך ננתב את המשאבים הארגוניים והאישיים: תקציב, כוח אדם, זמן, אנרגיה, תשומת לב ושיתופי פעולה. תהליך ההכנה לבניית התכנית מצריך התבוננות אחורה ועיבוד (מה השגנו? לאן עוד לא הגענו? מה עבד? מה לא עבד?) לצד התבוננות קדימה וחשיבה מחדש על מטרות, הזדמנויות ודרכים חדשות להגיע למקום ולתוצאות שאותם אנחנו רוצים להגשים ולממש. ההיערכות לבנית תכניות עבודה, למרות שהיא תהליך רוטיני, היא הזדמנות להתחדשות בחשיבה ובעשיה. מפות חשיבה הן כלי עבודה ויזואלי ולא ליניארי לייצוג אינפורמציה ולפיתוח תהליכי חשיבה וסיעור מוחות, בדרך שמניעה ומאפשרת בחינה והבנת עומק, הרחבת נקודות המבט, גמישות מחשבתית, פיתוח רעיונות וכיווני חשיבה, הסקת מסקנות והשגת תובנות חדשות. סדנת הכנה לתוכניות עבודה נועדה לסייע למנהלים ולצוותים להניע תהליך חשיבה (משותף ופרטני) יצירתי ואפקטיבי במפגש פרונטלי או דיגיטלי לבחירה, בצומת שנתית של בחינה והערכת מצב מחודשת.

קרא עוד